
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 9 MHz |
| Lifecycle Status | Production |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 22 V/µs |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Input Bias Current | 100 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Supply Type | Dual |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Output Current per Channel | 90 mA |
| Gain Bandwidth Product | 9 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 111 dB |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | Audio Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| RoHS | Compliant |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$3.38861
Ext.Price$3.38861
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.38861 | $3.38861 |
| 10 | $2.91062 | $29.10620 |
| 25 | $2.66863 | $66.71575 |
| 50 | $2.44676 | $122.33800 |
| 100 | $2.24332 | $224.33200 |
| 300 | $2.17557 | $652.67100 |
| 500 | $2.10985 | $1054.92500 |
| 1000 | $2.05010 | $2050.10000 |
